Eğitim Birimleri

Okul Öncesi Eğitim Sistemimiz

0-6 yaş dönemi, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. Bahçeşehir Kolejinde erken çocukluk dönemi eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Eğitim Ortamı

Anasayfa   Eğitim Birimleri   Okul Öncesi   Eğitim Ortamı
 

Sınıflar

Anaokulumuzda Kırmızı, Sarı, Yeşil, Turuncu ve Mavi olarak adlandırılan 1 adet “4 yaş” ve 4 adet “Hazırlık Sınıfı” olmak üzere 5 sınıf bulunmaktadır.

Sanat Atölyesi

Anaokulu öğrencilerimizin sanatla ilgili teknikleri öğrendikleri, yaratıcılıklarının ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyen bir öğrenme ortamıdır. Sanat atölyemizde kil ve rölyef çalışmaları, kağıt işleri, kolaj çalışmaları, yoğurma maddeleriyle yapılan çalışmaların yanı sıra serbest resim ve boya çalışmaları yapılmaktadır.

Bilim Atölyesi

Anaokulu öğrencilerimizin kendi başlarına buluş yapmalarına fırsat tanıyan, eleştirel düşünme becerilerini geliştiren, çevreye duyarlılık, merak etme, keşfetme, sorgulama becerilerinin geliştiği öğrenme ortamıdır. Bilimsel aktivite merkezimizde, fen doğa etkinlikleri, deneyler, incelemeler ve koleksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Mutfak Atölyesi

Anaokulu öğrencilerimizin günlük hayatta her yaş grubu ve cinsiyetten bireyin ihtiyaç duyduğu mutfak bilgilerini öğrendiği; el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirdiği öğrenme ortamıdır.

Bsk-Bahçeşehir Sportif Koordinasyon Merkezi

Sportif Koordinasyon Merkezimizde öğrencilerimize denge, hız, esneklik ve koordinasyon becerilerini geliştirici çalışmalar eğitmenleri tarafından yaptırılmaktadır.

Uyku Odası

Erken çocukluk gruplarında öğle yemeğinden sonra öğrencilerin dinlenme ve uyku gereksinimlerinin karşılanması için düzenlenmiş odadır.

Yemekhane

Anaokulu öğrencilerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısını bu salonda alılar. Yemekhanemiz farklı zaman dilimlerinde anaokulu öğrencilerimizle ilköğretim öğrencilerimizin ortak kullandıkları bir alandır.

Revir

Öğrencilerimizin sağlıkla ilgili durumlarının takip edildiği revirimizde, okul hemşiremiz ve haftada iki gün de doktorumuz bulunmaktadır.

Beslenme

Anaokulumuzda yemek menüsü, okul öncesi dönem çocukları için gereken dengeli beslenme kuralları ve besin grupları göz önünde bulundurularak, beslenme uzmanı tarafından aylık olarak hazırlanır. Çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir.

Servis

Öğrencilerimizin ulaşımı, hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde güven içinde sağlanır. Belli aralıklarla eğitimden geçen servis şoför ve hostesleri bilgilerini güncellemekte ve aldıkları bu eğitim sonucunda çocuklarla daha sağlıklı iletişim kurabilmektedir. Servis araçlarında emniyet kemeri kullanımı zorunludur.

Sağlık ve Hijyen

"Bahçeşehir Okullarında öğrencilerin acil rahatsızlıklarında ilk tedavi revirde yapılır. Gerekiyorsa öğrencinin ailenin önerdiği bir sağlık kuruluşuna ulaştırılması sağlanır ve aileye bilgi verilir. İhtiyacı olan öğrenciler için diyet yemek hazırlatılır. Uzman doktorların gözetiminde diş-göz taraması, aşı uygulaması yapılır. Hastalığı nedeniyle okula gelemeyen öğrencinin velisi o gün okulu arayıp öğrencinin hastalığı konusunda okul idaresine veya revire bilgi verir. Öğrenci tamamen iyileştikten sonra doktor raporunu sunarak okula tekrar devam eder. "

Güvenlik

Okullarımızın girişinde yer alan güvenlik personel kabinlerinin yanı sıra bina içi ve dışında bulunan güvenlik kameraları ile okullarımızın güvenliği sağlanmaktadır.

&
 

Paylaşın