Eğitim Birimleri

FARKLI, YARATICI, ÜRETKEN

Dünyada üretimden ekonomiye, politikadan iletişime tüm alanlarda yeni paradigmaların yerleşmeye başladığı günümüzde eğitim de dönüşüyor, değişiyor. Tüm üretim, tüketim, iş yapma şekilleri, hatta günlük hayat rutinlerinin değiştiği dünyamızda geleceğin bireylerini geçmiş yüzyılın eğitim anlayışıyla yetiştirmek mümkün değil, doğru değil.

İşte bu nedenle dünya okulu vizyonumuzun bir parçası olarak eğitimin şifrelerini değiştiriyor, geleceğin eğitimini bugün Bahçeşehir Okulları öğrencilerine sunuyoruz. Bahçeşehir Okulları dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanmaya başlayan eğitim anlayışının Türkiye’de öncülüğünü yaparken dünya eğitim sektörüne de örnek olan eğitim modelleri uyguluyor.

İyi hedefler, iyi programlarla;
iyi programlar, iyi öğretmenlerle gerçekleşebilir.

Bahçeşehir Okullarında öğrenciler, üniversiteye hazırlanırken yoğun hazırlık çalışmaları yapmaktadırlar. Bahçeşehir Okulları YGS-LYS’de Türkiye’nin en başarılı okullarındandır. Ülke genelinde YGS-LYS’de 4 yıllık lisans programına yerleştirme oranı %100’dür. Bu başarının gerçekleştirilebilmesi ve devamlılığı bilginin sürekli olarak değerlendirilmesi ile sağlanmaktadır.

Başarı sürekliliği ise yoğun bir çalışma ile sağlanır. Sınav haftalarında uygulanan ortak sınavlar özenle hazırlanıp uygulanır, değerlendirilir. Öğrencilere bilgilerini pekiştirme açısından, bölüm öğretmenleri tarafından hazırlanan çalışma kâğıtları verilir. Başarı düzeyleri konu sonunda yapılan "Tanı Testleri" ile izlenir. Ardından küçük gruplar halinde veya bireysel olarak “İyileştirme Çalışmaları” uygulanır.

 

Yeteneklerini keşfetmiş ve geliştirmiş, Akademik olarak üniversite sınavına, kimlik olarak üniversiteye hazır,

İngilizceye hakim ve farklı kültürleri tanıyan, iki yabancı dilin alt yapısını oluşturmuş,

Ezberlemeden öğrenen, anlayan ve bilgilerini değerlendirebilen, Nasıl daha iyi öğrenebileceğini bilen,

Dünyayı takip eden, "Dünya Vatandaşları" yetiştiriyoruz.

Daha fazlası için;

Sosyal Medya