Eğitim Birimleri

Anasayfa   Eğitim Birimleri   Sıkça Sorulan Sorular
 

Fulford Academy Çift Diploma Programı 

Sıkça Sorulan Sorular

  • Fulford Academy Hakkında Genel Bilgi

2002 yılında uluslararası alanda 20 farklı ülkeden öğrenci kabul eden özel bir yatılı okul olarak kurulan ve 2016 yılında BAU Global bünyesine dahil olan Fulford Academy,  

Kanada’nın en güvenli şehirlerinden biri seçilen Brockville’de yeşillikler içinde bulunan tarihi okul binasında, 6 ve 12. sınıflar arasında STEM+A ağırlıklı eğitim içeriği ile eğitim öğretim faaliyetinde bulunmaktadır. Fulford Academy mezunlarını başta Kanada ve ABD olmak üzere dünyanın prestijli üniversitelerine yerleştirmeyi hedeflemektedir.

Okulumuz başkent Ottowa’ya 1, Montreal’e 2 saat ve ABD sınırına ise 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

 

  • Fulford Academy Programları:

- Yaz Programları

Ortaokullar için 3 hafta (Temmuz)

Liseler için 4 hafta (Ağustos) ve 7 hafta (Temmuz-Ağustos)

- Akademik Yıl Programları

Dönemlik

Tam okul yılı

-Çift Diploma Programı

            Lise 10. sınıftan itibaren 3 yaz (7’şer hafta) örgün öğretim

            12. sınıf dersleri alınıyor. 11. sınıfta sosyal, fen ya da matematik bölümü seçiliyor.

-Çift Diploma Programı Hybrid

            1 yaz örgün, diğer 2 yaz online ya da

            2 yaz örgün, 1 yaz online katılım mümkün  

 

  • Fulford Academy hangi şehirde yer alıyor? Brockville hakkında bilgi verir misiniz?

- Fulford Academy, Brockville/Ontario’da bulunmaktadır. Brockville/Ontario; 22.000 nüfuslu, yaş ortalaması 45 ve üzeri olan, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Kanada’nın en güvenli şehirlerinden birisidir. St. Lawrence nehri kıyısında bulunan şehir, başkent Ottowa’ya 1, Montreal’e 2 saat ve ABD sınırına ise 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

 

  • Şu an okulda aktif olarak örgün eğitime devam eden öğrenci var mı? Eğitim misyonu ve vizyonu nedir?

- Evet. Fulford Academy 6. sınıftan 12. sınıfa hem uluslararası hem de yerel öğrencilerin eğitim ve öğretimine devam ettiği özel bir eğitim kurumudur. STEM+A ağırlıklı eğitim içeriği ile mezunlarını başta Kanada ve Amerika olmak üzere dünyanın prestijli üniversitelerine yerleştirmeyi hedeflemektedir.

 

  • Fulford Academy yaz programları, dil okulu olarak mı hizmet veriyor? Eğitmenler nereden gelmekteler?

-       Dil eğitimini STEM+A ağırlıklı eğitim ile edinime çevirmek için uyguladığı eşsiz kişiye özgü öğretim modeliyle öğrencilerine yüksek verimlilik alanında destek sağlayan, Kanada milli eğitimi tarafından onaylı Kanadalı eğitmenler görev yapmaktadır. Yaz programlarında öğrenciler fizik, kimya, biyoloji vb. gibi derslerde, alanında uzman Kanadalı eğitmenler tarafından uygulamalı ders içerikleriyle kazanımlarını sağlarlar.

 

  • Konaklama olanakları ve yurt görevlileri

-       Konaklama okula ait tek bir yurt binasında 2 farklı blok halinde (erkek ve kız) olmak üzere yapılmaktadır. Öğrenciler için yatış saat 22.00’dır. Bu saatten sonra kendi bloklarından ayrılamazlar. 4 kişilik odalarda konaklama imkanı bulunmaktadır (talep edilirse akademik yıl programlarında 2 kişilik oda imkanı vardır.) Öğrenciler için konakladıkları odalarda maksimum 2 Türk öğrenci yan yana getirilmeye çalışılmaktadır (buradaki amacımız ortak dili her alanda kullanıp iletişimlerini İngilizce üzerinden yapmalarıdır.)

-       Yurdumuzda 7/24 gece ve gündüz ailesi diye tabir ettiğimiz 2 bayan 2 erkek çalışanımız bulunmaktadır. Öğrencilerimizin her türlü sağlık ve sosyal anlamda takiplerini yaparak temsilcimiz ile direkt olarak iletişime geçmektedirler. Bilgi paylaşımında bulunarak siz velilerimizle temsilcimiz irtibata geçer. Bu noktada bizim ve velilerimiz için en kıymetli özelliğimiz karşınızda her daim bir muhatap bulabiliyor olmanızdır.

 

  • Yurtta Sosyal Alanlar

-       Yurda dönen öğrenciler yurt bölgesindeki sosyal alanları kullanabilirler (kapalı spor salonu, sinema salonu, playstation, ortak alanlar vb.)

-       Yurtta bir atıştırmalık mutfağı öğrencilere özel hizmete sunulmuştur ve ücretsizdir. Akademi sürekli olarak bu mutfağa (mısır gevreği, süt, çikolata, tost ekmeği, peynir, yoğurt, meyve vb.) koyarak öğrencilerin kullanımına sunar.

 

  • Akademi Yemekhane

-       Sabah, öğlen ve akşam yemekleri akademi binasındaki akademiye ait kendi mutfağımızda özel aşçımız tarafından hazırlanarak her öğün minimum 4 çeşit yemek olarak öğrencilerimize sunulmaktadır. Sabah yurt bölgesinden servis başlarında görevlisiyle birlikte okula hareket eden öğrenciler akşam saat 17.30-18.00’a kadar (saatler o günün programına göre değişiklik gösterebilir) okulda bulunur. Öğrenciler ister yurt bölgesine dönerler isterlerse arkadaşlarıyla birlikte, marina bölgesine gidip vakit geçirip yurda dönebilirler.

 

  • Yaz programlarında, okul dışı hafta sonu gezi programları var mıdır? Ekstra ücret ödenir mi?

-       Program girişinde ödenen ücretler programın tamamını kapsamaktadır. Özel ihtiyaçlar ve harcamalar dışında program dahilinde olan hiçbir etkinlik için öğrencilerden giriş ücreti vb. talep edilmez.

-       Dahil olunan programa yönelik her hafta sonu (şehir içi veya dışı etkinlik) düzenlenmektedir.

-       Bu etkinliklerden sosyal olarak en önemli ve en maliyetli olan Niagara Şelalesi gezisi her programda öğrencilerimize sunulmaktadır ve ekstra ücret talep edilmemektedir.

 

  • Öğrencilerimizin başında Türk gözetmen olacak mı?

-       3 ve 4 haftalık yaz programlarında öğrencilerimiz Türkiye’den gruplarının başında mutlaka 1 Türk gözetmen ile hareket edecek ve dönecekler.

&
 

Paylaşın