Dijital Eğitim

Anasayfa   Eğitim   Dijital Eğitim
 

Metodbox

Yapay Zeka Tabanlı Kişiye Özgü Dijital Öğrenme Platformu

Öğrenme sürecinin parmak izi kadar özel olduğu inancıyla yıllardır Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM) ile öğrencilerine eksiksiz kazanım olanağı sunan Bahçeşehir Koleji, Metodbox uygulaması ile kişiye özgü öğrenimi geleceğe taşıyor. Metodbox ile Bahçeşehir Koleji öğrencilere; daha keyifli öğrenme süreci, öğrenme stiline ve farklı öğrenme ihtiyaçlarına uygun bilgi kaynaklarına erişim ve derste edindikleri öğrenimi pekiştirecek dijital içeriklere erişim olanağı sunuyor.

Öğrencilerin geçmişteki öğrenim hayatlarında var olan verilerini ve mevcut dönemde gösterdikleri performansı yapay zeka ile işleyen Metodbox ayrıca bu verileri kullanarak öğrencinin gelecek hedefi ve başarı durumları hakkında raporlar çıkararak, bu raporlara göre kariyer gelişim hedefleri için yol haritaları öneriyor.

 

İlkokulda Metodbox

İlkokulda Metodbox uygulaması, zenginleştirilmiş öğrenim materyalleri olarak; animasyon, video, eğitim oyunları (kazanımları destekleyen dijital oyunlar), sesli kitaplar ve ilkokul seviyesine uygun dijital ders içeriklerini öğrencilere sunuyor. İlkokul seviyesine uygun olarak hazırlanan bu materyaller öğrencilere zaman ve mekân kısıtlaması olmaksızın eğlenerek öğrenme imkânı sunuyor. Öğrencinin öğretim yılı boyunca öğreneceği tüm akademik içerik ve sosyal etkinliklerin takvimi, Metodbox’ta bulunuyor. Veliler; bu takvimi kullanarak öğrenci görevlendirmeleri, akademik başarı ve etkinlikleri kolaylıkla takip edebiliyorlar.

İlkokul öğrencileri Metodbox uygulamasının; Ulusal ve Uluslararası Uygulamalara Erişim, Kodlama ve Robotik İçerikleri, Oyun Tabanlı Öğrenme ve Yabancı Dil Gelişimi özellikleriyle tüm konularda eksiksiz kazanım desteği alıyor.

 

Ortaokul ve Lisede Metodbox

Bahçeşehir Koleji öğrencilerin akademik anlamda gelişim süreçlerini ortaya koyarak öğrenmede zorluk çektikleri alanları belirliyor, eksik alanlarına göre kişiye özel dijital eğitim ortamı sunuyor. Öğrenciye ait tüm sınav, etüt, ödev gibi temel eğitim aktivitelerinin verileri, bu kişiselleştirilmiş eğitim ortamını sağlamak için kullanılıyor.

Öğrenciler Metodbox uygulamasının; Kazanım Bazlı Akıllı İçerik Yönlendirme, Hedefe Yönelik Dijital Çalışma Ortamı, Ulusal ve Uluslararası Uygulamalara Erişim, Akademik ve Sosyal Takip özellikleriyle kazanım eksikliklerini etkin şekilde gideriyor, hedefe yönelik çalışma konusunda yönlendirmelere erişebiliyor.

 

SeeMeet

Bahçeşehir Koleji, online derslerinde Türkiye’nin ilk eğitim entegrasyonlu görüntülü görüşme platformu olan SeeMeet’i kullanıyor. 100’e yakın mühendis ve yazılımcı tarafından Bahçeşehir Koleji için geliştirilen SeeMeet, Metodbox ile akademik sürecin 360 derece yürütülmesini sağlıyor. Öğrencilerin, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla daha verimli etkileşime girmelerine olanak sağlayan SeeMeet, eğitim odaklı olması ve Metodbox ile tam uyum içerisinde çalışmasıyla diğer görüntülü görüşme platformlarından ayrılıyor.

SeeMeet ve Metodbox birlikteliği, dijital okul ortamının ihtiyaçlarını tek bir uygulama içerisinde toplayarak, kullanıcıların farklı uygulamalar kullanma ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve “uzaktan eğitim yakından takip” alanında ciddi bir değişim başlatıyor.

 

SeeMeet,

• Akademik kullanıma uygunluğu ile baştan sona tüm eğitim sürecinin kolayca planlanmasına ve eğitimin canlı dersler şeklinde devam etmesine olanak sağlar.

• Öğretmenler etüt ya da çalışma grupları oluşturarak; okullarda olduğu gibi bire bir ders yapma imkanına sahip olurlar.

• Kulüp dersleri, seminerler ve rehberlik görüşmeleri de yine SeeMeet ile yapılabilir ve öğrencilerin akademik hayatlarında olduğu gibi sosyal hayatlarından da uzak kalmaları önlenmiş olur.

• Uzaktan eğitimin kesintisiz olarak sağlandığı, öğretmen ve öğrencilerin sanal bir okul ortamında interaktif canlı ders olarak işleyebildikleri bir ortam sağlar.

• Metodbox ile bütünleşmiş şekilde çalışan SeeMeet; öğrencilerin akademik başarılarını ve canlı derslere olan katılımlarından elde edilen verileri birleştirerek öğrencilerin akademik gelişimleri hakkında detaylı raporlar üretir.

• Öğretmenler kolay bir şekilde canlı ders ve telafi dersleri oluşturabilir ve derste kullandıkları eğitim materyallerini öğrencileriyle paylaşabilirler.

• Çevrimiçi seminer ve etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin akademik ve sosyal hayatlarının paralel şekilde ilerlemesine katkı sağlar.

• SeeMeet hiçbir kullanıcıların kişisel verilerini işlemez, reklam ve pazarlama için kullanmaz.

• Türkiye’de bulunan son derece güvenli bulut hizmetleri ile hizmet sağlar. Hiçbir verinin yurt içinde ya da yurt dışında paylaşılması söz konusu değildir.

• Kullanıcı dikkati izleme özellikleri, ses tanıma, ayrıştırma temizleme yazılımı bulunmaz.

• Kullanımı oldukça kolay ara yüzü sayesinde zaman kaybını ve uzun sürecek platformu öğrenme süresini ortadan kaldırır.

• İçinde barındırdığı “ajanda” ve “notlarım” özelliği sayesinde ayrıca bir uygulama gerekmeksizin tüm günlük iş ve görüşmelerin planlanmasına olanak sağlar.

• Herhangi bir program yüklemeye ihtiyaç duymadan yeni nesil web tarayıcıları ile kullanılabilir.

 

STOYS

Bahçeşehir Koleji velileri, Servis Tabanlı Okul Yönetim Sistemi (STOYS) sayesinde öğrenciler ile ilgili tüm detaylara internet bağlantısı olan her yerden bir tık ile ulaşabiliyor. STOYS’da yer alan modüller sayesinde veliler, öğrenciye verilen ödevlere, ders içeriklerine, notlarına, deneme sınav sonuçlarına, katıldığı etütlerin bilgisine, devamsızlık durumuna anında bakabiliyor. Bahçeşehir Koleji, öğrencilerinin tüm akademik gelişimini STOYS’a özel raporlarla belirliyor, Kişiye Özgü Öğretim Modeli kapsamında öğrencilerinin eksikliklerini gidererek kalıcı ve tam öğrenme sağlıyor.

 

Yapay Zeka Okuryazarlığı Eğitimi

Yapay zeka alanında yetişmiş profesyonel çalışan sayısının artırılmasının yolu K12 düzeyinde yapay zekâ okuryazarlığı eğitimi alan nesillerden geçiyor. Bahçeşehir Koleji eğitimde bir ilki daha gerçekleştiriyor, uluslararası paydaşlarıyla birlikte hazırladığı öğretim programları ve ders planlarıyla yürütülen yapay zeka okuryazarlığı eğitimi uyguluyor.

Bahçeşehir Koleji, üniversite seviyesinde çalışmalarına başlanan yapay zeka okuryazarlığı eğitimini Türkiye’de K12 düzeyinde veren ilk ve tek eğitim kurumu olarak üreten, tasarlayan, geleceğin dünyasında fark yaratacak nesiller yetiştiriyor.

sunuyor.

 

Dijital Dünya Okulu

Bahçeşehir Kolejinde bilişim ve teknoloji eğitimin ayrılmaz parçası olarak görülür. 21. yüzyıl becerilerinin gelişmesinde en önemli pay çağın teknolojik araçlarıdır. Bahçeşehir Koleji öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve yöneticileri birbirleriyle 7 gün 24 saat etkileşim içinde oldukları “Dijital Okul” sisteminin içerisindeler. Bu sistemde öğrenciler ve veliler ihtiyaçları olan tüm bilgilere anında web ortamında ve mobil cihazlarını kullanarak ulaşırlar.

Bahçeşehir Koleji Dijital Okul Sisteminde, öğrencilerin kendilerine özgü eğitim içeriklerine ulaşabilecekleri, velilerin de aynı sistem içinde öğrencilerin gelişimini takip edebilecekleri bir platform oluşturmuştur.

Bahçeşehir Koleji ile Apple arasında yapılan anlaşma sonucunda tüm öğrenciler Apple platformlarında yer alan iTunes U ve iBooks eğitim uygulamalarından yararlanırlar. Bahçeşehir Kolejinde ‘‘öğrenmenin sınırı yoktur’’ düşüncesiyle eğitim öğrenim, sınıf ve okulla sınırlı kalmayıp, tüm evrene açılır.

 

Servis Tabanlı Okul Yönetim Sistemi (STOYS) ile tüm öğrenci ve veliler internete bağlanabildikleri her ortamda okula bir tık kadar uzaktadırlar. STOYS, ders notları ve başarılarının yanı sıra, öğrencinin hedeflenen kazanımlar üzerinden öğrenmeyi ne kadar gerçekleştirdiğini gösterir ve eksiklerin giderilmesi amacıyla öğrenmeyi destekler.

&
 

Paylaşın