27 Ocak 2018

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Açılacak Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü Tanıtıldı

Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesiyle 2018–2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün tanıtım lansmanı The Kars Park Otel’de gerçekleşti. Toplantıya, Kars Valisi Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel katıldı.

Anaokulundan itibaren uyguladığı STEM+A eğitimiyle geleceğe hazır bireyler yetiştiren Bahçeşehir Kolejinin Kars Kampüsünde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademeleri yer alıyor. 2018–2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünde STEM+A eğitim modeli uygulamaları için hazırlanan robotik sınıfı, 3D salonu ve STEM Center bulunuyor. 930 öğrenci, 100 öğretmen ve 40 personel kapasitesiyle dikkat çeken kampüsün lansmanına Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Dünyadaki Eğitimi Okullarımızda Yapmak Zorundayız

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünü açmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, eğitim sistemiyle ilgili düşüncelerini dile getirdi. Yücel konuşmasında; "Eğitim anlayışımızı geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda güncellemezsek muasır medeniyet düzeyine ulaşmamız mümkün değil. Dünyadaki gelişmiş ülkelerde nasıl eğitim yapılıyorsa biz de bu eğitimi yapmak zorundayız. Sadece özel okullarda değil tüm okullarda bu anlayışla eğitim vermek zorundayız. Hep birlikte bunu anaokulundan itibaren anlayıp, kavrayabilirsek, işte o zaman geleceği yakalayabiliriz. Türkiye’de anaokullarının da zorunlu eğitim kapsamında olması gerektiğini düşünüyorum. Okul öncesi eğitimin önemi Türkiye’de yeni yeni kavranmaya başladı. Anaokulu için 1 dolar eğitim yatırım yaptığınızda bunu 7 dolar olarak geri alırsınız. Anaokulu beyin gelişiminin en yoğun olduğu dönemdir” ifadelerine yer verdi.

"Öğretmenlerimizi İyi Seçtik, Değerlerimizden Taviz Vermedik"

Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejini 1994, Bahçeşehir Üniversitesini de 1998 yılında kurduklarını anlattı. Kurumlarında 10 bine yakın öğretmen ve eğitimcinin görev yaptığını ifade eden Yücel şöyle konuştu:

"BUEK olarak şu anda 150 bine yakın öğrenciye hizmet veriyoruz. Türkiye'nin dünya çapında tanınan eğitim markası olma yolunda hızla ilerliyoruz. Sayıca Avrupa'nın en büyüğüyüz, dünyanın büyüklerinden bir tanesi olmayı hedefliyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken kadromuzda 10 bine yakın öğretmen, eğitimci çalışıyor. Bu kadar büyüklükte, bu kadar çalışmada, bu kadar öğretmenimizde Allah'a şükür bir tane fire vermedik. Biz öğretmenimizi iyi seçtik. Değerlerimize sahip çıktık. Kurulduğumuz günden beri ilke ve prensiplerimizden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz. Bizim işimiz kaliteli eğitim ve Türkiye'nin geleceği. Türkiye’nin her noktasına nitelikli eğitimi ulaştırmak için çalışıyoruz ve Türkiye’nin dünyada bilinen eğitim markası olmak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl Kanada’da Bahçeşehir Kolejinin ilk yurt dışı kampüsünü açtık, Bahşehir Üniversitesi ülkemizin en saygın üniversiteleri arasında yer alıyor. BAU Global ile İstanbul ile birlikte dünyanın 5 noktasında üniversite kampüslerimiz var. Bu hedefte yürümeye devam edeceğiz.”

"Geleceğe Güvenle Bakıyoruz"

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü tanıtım toplantısında konuşan Kars Kurucu Temsilcisi Eray Aksoy, “Ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın yetiştirildiği Bahçeşehir Koleji ailesine Kars Kampüsü olarak dâhil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitimin kalitesini, içeriği belirler anlayışıyla Türkiye’de kaliteli eğitimin öncülüğünü yapıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olabilmeleri için Bahçeşehir Kolejinde geleceğin eğitimini bugün uyguluyoruz. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi, STEM eğitimi, Robotik ve Kodlama eğitimini çocuklarımızla buluşturuyoruz. Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarılarımızla taçlandırıyoruz. Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü dünyanın önde gelen okullarının tüm imkânlarına, ülkemizin en iyi öğretmenlerine ve Türkiyenin aydınlık geleceğini temsil eden pırıl pırıl öğrencilerine sahip. Tüm bunlar bir araya geldiğinde geleceğe güvenle bakıyoruz" dedi.

"Kars'ta Olmaktan Gurur Duyuyoruz"

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Kars gibi 5 bin yıllık tarihe sahip kadim bir şehirde bulunmanın verdiği heyecanı ve mutluluğu ifade etmek istiyorum. Yüzyıllar boyunca İpek yolunun kavşak noktası olan bu kadim şehir, her zaman medeniyetlerin kesişme noktası olmuştur ve her zaman çok sesliliği, çok kültürlülüğü, birlikte yaşama kültürü ve becerisiyle öne çıkmıştır. Bu yönüyle ve eğitime verdiği değerle de Bahçeşehir Koleji olarak yeni eğitim döneminde Kars’ta olmaktan ve burada hizmet verecek olmaktan gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Kars Valisi Rahmi Doğan konuşmasında eğitim içeriğinin önemine değindi; “Son yıllarda devletimizin eğitime yaptığı yatırım gerçekten çok büyük. Fiziki imkânlarımız neredeyse tama yakınken eğitimin içerik kalitesindeki eksikliğimizle yapılan bunca yatırımın geri dönüşümünü alamamanın acısını hissediyoruz. Tabi bu çok tartışılır, su götürür. Öğretmen kalitesinden müfredattan tutun da diğer hususları da ortaya koyduğunuzda bir takım eksikliklerimizin olduğu aşikârdır. Bunları gidermek zorundayız. Niye gidermek zorundayız? Her zaman söylüyorum artık Kars’ın çocukları Ardahan’ın çocuklarıyla mücadele etmiyor. Kars’ın çocukları Madritli çocuklarla, Tokyolu çocuklarla mücadele etmek zorunda. Türkiye 21. yüzyılda gelecekte var olmak istiyorsa o zaman çocuklarını iyi yetiştirmesi lazım" dedi.

&
 
 
 

Paylaşın