14 Mayıs 2018

Bahçeşehir Koleji 24. Geleneksel Müzik Gecesi’nde Öğrenciler Yaşam Sevincini Şarkılarla Anlattı

Bahçeşehir Koleji 24. Geleneksel Müzik Gecesi, 12 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Kongre Merkezi’nde velilerin ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. Bahçeşehir Koleji öğrencilerinden oluşan orkestra, dans grupları ve 600 kişilik koro, “Yaşam Sevinci” temasıyla düzenlenen gecede muhteşem bir gösteriye imza attı.

 

“50 Yıllık Geçmişten 50 Yıllık Geleceğe, Hep Yaşam Sevinciyle”

Bahçeşehir Koleji tarafından bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Geleneksel Müzik Gecesi, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının 50’inci yılı şerefine, “50 Yıllık Geçmişten 50 Yıllık Geleceğe, Hep Yaşam Sevinciyle” başlığıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler geçmişten günümüze uzanan bir repertuarla izleyenleri büyüledi. Müzik ve dansın görsel şölenle tamamlandığı program velilerden büyük alkış aldı. Geceye konuk olarak üç şarkı seslendiren değerli sanatçı Ümit Tokcan da izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

 

Hüseyin Yücel: “Değer üretin, fark yaratın, dünyayı daha iyi bir yer haline getirin”

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı ve Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, gecenin açılış konuşmasında velilere ve davetlilere seslendi. Bahçeşehir Kolejinde öğrencilerin yaşam sevinçlerinin kaynağını dünyaya değer katmak ve topluma faydalı olmaktan aldığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “Öğrencilerimize her zaman ‘değer üretin, fark yaratın, dünyayı daha iyi bir yer haline getirin’ diyoruz. Bahçeşehir Koleji öğrencilerine baktığımda; bilmenin, üretmenin, değer katmanın özgüveni ve mutluluğunu görüyorum. Onlar, gerek akademik başarıları gerekse sosyal sorumluluk projeleriyle topluma değer katmaya daha öğrencilikleri döneminde başlıyorlar. Öğrencilerimiz, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak üzere her gün muazzam sonuçlara imza atıyorlar. Bizler de onlarla birlikte gurur ve coşkuyla çalışıyoruz.”

&
 
 
 

Paylaşın