26 Mayıs 2019

Bahçeşehir Koleji 25. Geleneksel Müzik Gecesi’nde 19 Mayıs Coşkusu

Bahçeşehir Koleji 25. Geleneksel Müzik Gecesinde, 19 Mayıs 1919’un 100. yılı kutlandı. 25 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Kongre Merkezi’ndeki gösteride sahnede öğretmenlerinin eşliğinde yaklaşık 1000 Bahçeşehir Koleji öğrencisi yer aldı.

Bahçeşehir Koleji, 19 Mayıs 1919’un 100. yılında 1919 öğrenci ile Samsun’da düzenlediği büyük yürüyüşün devamında İstanbul’da muhteşem bir gösteri gerçekleştirdi. Bahçeşehir Kolejinin İstanbul kampüslerinden yaklaşık 1000 öğrencinin aylar süren çalışma sonrası öğretmenleri eşliğinde sahne aldığı gece, tiyatro sanatçısı Cem Kurtoğlu’nun anlatımıyla Bandırma Vapuru’nun İstanbul’dan Samsun’a yolculuğu epik bir anlatımla izleyiciyle buluştu.

Gecede konuşma yapan Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, bu yıl düzenlenen müzik gecesinin çok daha anlamlı olduğuna değinerek; “Ben bugün burada aynı zamanda bir veli olarak da bulunuyorum. O yüzden ben de sizler gibi son derece heyecanlıyım. Bu sene 25. yılımızı kutluyoruz. Sene içerisinde çok çeşitli etkinliklere katılma imkânımız oluyor. Fakat her sene düzenlediğimiz bu müzik gecesinin anlamı ve zevki bir başka oluyor. Bu sene milli mücadelemizin 100. yılı ve biz de bu şekilde taçlandırmak istedik. O yüzden bize katıldığınız için teşekkür ederim” diye konuştu.

Enver Yücel’e Pusula Sürprizi

Hüseyin Yücel’in ardından sahneye davet edilen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’in “Atamızın izinde muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak için çalışıyoruz. Bu inanç ile geleceğe yürüyoruz.” sözleri salondan büyük alkış aldı. Konuşmaların ardından Enver Yücel’e yapılan sürpriz ise duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Torunu Ada, Enver Yücel’e üzerinde; “Cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı gençlere emanet eden Atamızın izinde, Türk milletinin bağımsızlık meşalesini sonsuza dek taşıyacağız. Geleceğin Türkiye’sini yükseltecek gençlere pusula olduğunuz için teşekkür ederiz.” yazılı pusula verdi. Pusula için teşekkür eden Yücel, torununun elinden aldığı bu pusulanın çok kıymetli olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu pusula Bandırma Vapuru’nun pusulası. Çok duygulandım. Elli yıla yakın ben bu pusuladan vazgeçmedim. Yolumuza demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti anlayışından vazgeçmeden devam ediyoruz. Ben inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti’ni siz değerli meslektaşlarım ve sevgili öğrencilerimle beraber muasır medeniyetler düzeyine götüreceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Onun için kurumumuzdaki herkes her şeyden taviz verebilir ama unutmayın ki bu pusulanın gösterdiği yoldan asla taviz vermeyeceksiniz. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ: “Bütün umudumuz gençlikte, bu bayrağı onlara emanet edeceğiz.”

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ise yeni nesle olan güveninden bahsederek, “Millî mücadelemizin ve bağımsızlığımızın ilk adımının 100. Yılındayız. Bunu onurlandırmak üzere çocuklarımız sahneye çıkıp şarkılarını söyleyecek ve dans edecekler. Bize emanet edilen bu vatan aynı zamanda milli mücadele ruhunun, bağımsızlığın, birlik ve beraberlik duygusunun da emanetini taşıyor. 100. Yılımızda biz bu vatanı omuzlarımızda yükseltmek için Bahçeşehir Koleji olarak gece gündüz çalışıyoruz. Bilimle, teknolojiyle, eğitimle bunu yükseltmeye çalışıyoruz. Bunun da en büyük emanetçisi gençlerimiz. Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önderimiz bu vatanı gençlerimize emanet etti ve ‘Bütün ümidimiz gençliktedir’ dedi. Yeni yetişen nesil ülkemizi geliştirecek, yükseltecek, cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacak olan gençliktir. Onlara güveniyor ve onlar için her gün aynı cesaretle, şevkle ve umutla çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

&
 
 
 

Paylaşın