29 Haziran 2018

Bahçeşehir Koleji Okul Müdürleri Etkili Liderlik Eğitimine Katıldı

YEGAM tarafından düzenlenen Bahçeşehir Koleji Etkili Liderlik Eğitimi 25 – 26 Haziran tarihlerinde Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Bahçeşehir Koleji okul müdürleri, Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren YEGAM (Yenilikçi Eğitim Geliştirme Araştırma Merkezi) tarafından yürütülen eğitim serisinde, sunum ve vaka çalışmaları odağında temel yetkinlik kazanımlarına odaklanırken, yaşanan vakalar üzerinden deneyim paylaşımları gerçekleştirdi.

Bahçeşehir Koleji Etkili Liderlik Eğitimi, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ’ın açılış konuşması, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı - YEGAM Başkanı Prof. Dr. Şirin Karadeniz’in programla ilgili bilgilendirme sunumu ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Üyesi Semra Yücel’in kurumun tarihçesine değinen konuşmalarıyla başladı. İki gün süren programda Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Suher “Etkili İletişim ve Marka Yönetimi”, YEGAM Eğitim Danışmanları Prof. Dr. Selahattin Turan ve Prof. Dr. Ahmet Aypay “İnsanı ve Okulu Yönetmek” konularından sunumlarını gerçekleştirdiler. Programın yapıldığı iki gün boyunca öğlene kadar gerçekleşen sunumların ardından okul müdürleri Prof. Dr. Selahattin Turan ve Prof. Dr. Ahmet Aypay’ın moderatörlüğünde, takım liderlerinin öncülüğünde deneyim paylaşımı ve takım çalışmalarını gerçekleştirdiler.

Enver Yücel: “Bahçeşehir Koleji eğitimde hep daha iyisini yapmak için çalışıyor. Bunu yapmazsak dururuz, durursak da düşeriz.”

BK Etkili Liderlik Eğitimi’nde okul müdürlerine hitaben bir konuşma yapan Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejinin kuruluş aşamaları, kurum kültürü ve eğitimdeki inovatif anlayışını anlattı. “Eğitimde daha iyisini nasıl yaparız, bunu eğitimin bireyleriyle tartışmak, sahada edinilen deneyimlerimizi birbirimize aktarmak, bu işe emek veren değerli akademisyenlerimizin yol göstericiliğinden faydalanmak üzere bir araya geldik” diyerek sözlerine başlayan Enver Yücel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Amacımız eğitimde hep ilerisini düşünmek, fark yaratmak ve iyi yöneticiler olmak. Okul müdürlerimiz, Bahçeşehir Kolejinin vizyonu ve misyonunun izinde, kurum kültürü çerçevesinde tüm yapının ilerlemesi için çalışıyor. Motivasyonumuzu, disiplinimizi ve eğitimde ileriye gitme tutkumuzu çevremize en iyi şekilde geçirmeliyiz. Prof. Dr. Şirin Karadeniz’e başta olmak üzere bizlere rehberlik eden değerli akademisyenlerimizi ve bu eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyor, verimli bir eğitim süreci diliyorum.”

&
 
 
 

Paylaşın