07 Mayıs 2024

Çocuk Sanat Bienali Bu Yıl “Barış ve Çocuk” temasıyla gerçekleşecek

 

Çocuk Sanat Bienali Bu Yıl “Barış ve Çocuk” temasıyla gerçekleşecek 

 

Çocuk Sanat Bienali bu yıl 24-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu ve Bahçeşehir Koleji iş birliği ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek! “Barış ve Çocuk” temasıyla gerçekleşecek Bienal’de Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin, danışman öğretmenleri ile birlikte küratör Denizhan Özer eşliğinde hazırladığı eserler sergilenecek. 

Bienal çerçevesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Yurtta sulh, cihanda sulhsözünden hareketle, bu yıl Bahçeşehir Koleji ortaokul öğrencileri barış temalı eserler üretmeye davet edildi.  

Mutlu çocuklar için barış dolu bir dünyaya ihtiyacımız var  

Dünyada yaşanan tüm olumsuzluklardan ilk etkilenenlerin daima çocuklar olduğunu hatırlatan Denizhan Özer “Savaşların insanlar ve doğa için yıkıcılığının korkunç etkilerinin yanı sıra çocuklar üzerinde yarattığı uzun soluklu hasarlar maalesef bir nesil boyu sürebiliyor. Barış dolu bir ortamda, eğitim hakkına kavuşmuş, sevgi, saygı ve hoşgörü ile sağlıkla büyüyen çocukların çoğalması için biz yetişkinlerin çocukların dünyasına daha dikkatli bakması gerekiyor. Ünlü şairimiz ve yazarımız Melih Cevdet Anday’ın meşhur “O gün gelsin neşemiz tazelensin de gör, dünyayı hele sen bir barış olsun da gör” dizelerinde geçtiği gibi barış ortamının dünyaya getireceği güzellikleri bir kez daha çocukların gözüyle göreceğiz” dedi. 

Sanatseverler barışın anlamını bu kez çocuklardan dinleyecek 

‘Barış ve Çocuk’ temalı Çocuk Sanat Bienali’nde öğrenciler, kendi bakış açılarıyla savaşın nasıl bir hasara yol açtığını anlatacak ve barış ortamında ne kadar mutlu olduklarını herkese hatırlatacak. Öğrencilerin farklı ve sınırsız malzeme ile eser üreteceği bienalde söyleşiler, etkinlikler ve atölyeler de gerçekleşecek.  

 

&
 
 
 

Paylaşın