29 Temmuz 2021

DİJİTALLEŞEN YKS TAM HAZIRLIK SİSTEMİ BAHÇEŞEHİR KOLEJİNİ ZİRVEYE TAŞIDI

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) elde sonuçlarına göre Bahçeşehir Koleji öğrencileri yüzdelik dilimlerde büyük başarı elde etti. 2650 öğrencinin sonuçlarına göre ilk 20’de 3, ilk 50’de 10, ilk 100’de 16, ilk 500’de 58, ilk 1000’de 99, ilk 1500’de 132 Bahçeşehir Koleji öğrencisi yer alıyor.

Covid-19 pandemisi nedeniyle eğitim öğretim yılını hibrit olarak tamamlayan öğrenciler sınava, Bahçeşehir Kolejinin dijitalleşen YKS Tam Hazırlık Sistemi doğrultusunda hazırlandı. Dijital eğitim platformu Metodbox ile hedefe yönelik sınav hazırlığında yapay zeka desteğinden yararlanan öğrenciler, tam öğrenme ile kazanım eksikliklerini hedefe yönelik olarak anında tespit ederek giderdiler.

 

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ: “Liselerimizin başarısı, dijital ve hibrit eğitim başarımızın da önemli bir göstergesi.”

Dijital eğitimin olanaklarının ulusal sınavlardaki başarıyı olumlu yönde etkilediğini vurgulayan Özlem Dağ, iki yıldan bu yana dijital ve hibrit eğitimle birlikte YKS başarılarının ciddi oranda arttığının altını çizdi. Özlem Dağ sözlerine şöyle devam etti: “Liselerimizin başarısı, Bahçeşehir Koleji olarak vizyonumuzun bir yansıması. Öğrencilerimizi her anlamda destekleyen, eğitimi 360 derece yürütme ilkemizle dijital eğitim vizyonumuzu birleştiriyoruz. Yine bu vizyonla uzun yıllardır sürdürdüğümüz YKS Tam Hazırlık Sistemi’miz çerçevesinde LGS ve YKS’de her yıl çok başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Bireysel ve toplam başarı yüzdemiz her yıl giderek yükseliyor. Dijital platformlarımız da bu sistemi daha güçlü hale getirdi. Yapay zeka tabanlı dijital öğrenme platformumuz Metodbox, öğrencilerimize hedefledikleri puana giden yolda rehberlik ediyor. Bu anlamda hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz için dijital teknoloji önemli bir yardımcı haline gelmiş durumda. Öğrencilerimiz hedeflerini belirledikten sonra Metodbox’ın yapay zeka teknolojisi, çözdükleri her deneme testiyle ilgili yanlış yaptıkları soruları ve eksik öğrendikleri konuları anında tespit ederek yönlendirme veriyor. Böylece öğrencimiz platformda bulunan binlerce video, destek ve takviye içerikleriyle eksik olduğu kazanımları güçlendiriyor. Dijital platformlar öğrencilerin kendi öğrenme sorumluluklarını almasını, kendilerine özel çalışma programlarını tespit etmelerini de sağlıyor. Her yıl hem LGS hem YKS’de yayınladığımız Benzer Soru Kitapçıkları da öğrencilerimizin ulusal sınavlara hazırlıktaki en önemli yardımcılarından oluyor. “

 

Dünyanın en iyi üniversitelerine burslu kabul alıyorlar

YKS’de gösterdikleri başarının yanı sıra dünyanın önde gelen üniversitelerinden de burslu kabul alan Bahçeşehir Koleji mezunları; Massachusetts Institute of Technology (M.I.T), Stanford University, Yale University, Rice University, Brown University, University of British Columbia, Rochester Institute of Technology, Northwestern University, Durham University, University of Manchester, Darthmouth College, University of Tubingen, Bucknell University, Ecole Polytechnique, Delft University of Technology, Georgia Institute of Technology, Hong Kong University of Science and Technology ve The Hong Kong Polytechnic University gibi prestijli üniversitelerde burslu olarak öğrenim görüyorlar. 

&
 
 
 

Paylaşın