15 Ocak 2018

Geleceğin Dili Kodlama ile İlgili Her Şey, Bahçeşehir Koleji ve Hürriyet Gazetesi İş Birliğiyle Yayınlanan CodingBK ekinde

Bahçeşehir Koleji, Hürriyet gazetesi iş birliği ile yayınladığı CodingBK eki ile her yaştan insanı geleceğin dili kodlamayla tanıştırıyor. İlk sayısı 28 Ocak Pazar günü Hürriyet gazetesiyle tüm Türkiye’de yayınlanan CodingBk ekinin 2’inci sayısı 4 Şubat Pazar günü Hürriyet gazetesiyle birlikte tüm bayilerde olacak.

Bahçeşehir Koleji, Erken Çocukluk Eğitiminden itibaren tüm kampüslerinde uyguladığı kodlama dersleriyle öğrencileri erken yaşlarda geleceğin diliyle tanıştırıyor. Kodlama eğitimi ve kodlama eğitiminin önemine dair yaptığı çalışmalarla Türkiye’de bu konuda farkındalık yaratan Bahçeşehir Koleji, Hürriyet gazetesi iş birliğiyle yayınladığı CodingBK ekiyle konuyu tüm yönleriyle ele alıyor. Kodlamanın ve kodlama eğitiminin önemine değinilen CodingBK ekinde ayrıca; Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Tolga Yıldız ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Yavuz Samur’un kodlama eğitimini çeşitli yönleriyle ele alan yazıları yer alıyor.

&
 
 
 

Paylaşın