Lise Yayınlarımız

Anasayfa   Yayınlar   İç Yayınlarımız   Lise Yayınlarımız
 

Başarı-Yorum Kitapları

Başarı-Yorum kitaplarımız bilişsel gelişime uygun konu anlatımı, uygulamalar ve taksonomik sorulardan oluşan kazanım testleriyle öğrencilerimizin öğrenme sürecindeki rehber kitaplarıdır. Bilgi ve becerilerin uzun süreli hafızaya geçişini kolaylaştırmakla birlikte öğrencilerin doğru sınav davranışı edinmeleri hedeflenerek ve öğrencilerimize özel olarak hazırlanmış yayınlardır.

 Kahramanlar Serisi

Kahramanlar Serisi ile 9. sınıftan 11. sınıfa kadar farklı sınıf düzeylerinde ve müfredatımızda yer alan tarihî ve edebî karakterlerimizin hikâyelerini ve maceralarını illüstrasyon tekniği ile görselleştirip eğlenceli bir okuma yolculuğu ile öğrencilerimize tanımak ve tüm dünyada yer alan kahraman bilinci aşılamak amaçlanmıştır.

 Fizik – Kimya – Biyoloji Deney Kitapçığı

9. ve 10. Sınıf seviyelerinde Fizik-Kimya- Biyoloji derslerinin MEB müfredatına uygun, teorik bilgileri tamamlayıcı, öğrencilerin öğrenmesini derinleştirip sorgulamalarına olanak sağlayan deney ve aktiviteleri içeren iki ayrı deney kitabıdır.

 Akıl Yürütme Odaklı Sorularla Matematik, Fizik ve Kimya Kitapları ( M+, F+ ve K+ )

12.sınıflarımız için Bahçeşehir Koleji Uzman Yazarları tarafından hazırlanan ve değişen sınav sisteminde öğrencilerin yüksek başarı göstermesini hedefleyen yayınlardır. Yeni sınav sistemindeki öğrenci ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmuş, soru tarzları ile benzersiz olan yayınlarımızdır.

 Fen ve Teknoloji Lisesi Seçmeli Ders Kitapları

Web Programlama, Fiziksel Programlama ve Güncel Programlama Dilleri kitaplarımız Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencilerine yönelik seçmeli dersleri içeren yayınlarımızdır. Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Liseleri’nin Talim ve Terbiye Kurulu onaylı yeni ve özel öğretim programlarına uygun şekilde ve özel olarak uzmanlar tarafından hazırlanmış kitaplardır.

STEM+A Kitapları

 Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik Dersi kapsamında hazırlanan planlar doğrultusunda 9 ve 10.Sınıf kademesinde Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics(Matematik) kazanımlarını, farklı disiplinler ile bir arada kullanarak 21. yüzyıl becerilerini kazandırmaya yönelik eğitim modelinin uygulanmasıdır.  Yıl içerisinde Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersleri kazanımları ile entegre edilmiş uygulamalarımızın sıralaması;  Proje Tabanlı Öğrenme, Bilimsel Sorgulama, Hesaplamalı Düşünme ve Matematiksel Modelleme olmak üzere 9. Sınıf kademesinde yılda 8, 10.Sınıf kademesinde yılda 4 uygulamamız yer almaktadır. Öğrencilerimizin bu uygulamaları bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanat çalışmaları ile entegre şekilde öğrenmelerini destekliyoruz.

 Yarıyıl Tatil Kitapları

Eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonunda öğrencilerin dönem değerlendirmesi yapılabilmesi,  eksiklerinin belirlenmesi ve sonrasında gerekli çalışmaların yapılabilmesi amacıyla hazırlanmış olan yayınlarımızdır.

 Yaz Tatili Kitapları

9, 10 ve 11.sınıf düzeyleri için hazırlanan ve öğrencilerimizin tamamlamış oldukları seneye ait kazanımlarını geriye dönük olarak değerlendirmesine imkân veren yayınlarımızdır. Bu yayınlarla ileriye dönük çalışmalarda alt yapıyı hatırlanır düzeyde tutmak ve öğrencilerin eski konularla ilgili bağlantılarını rahatlıkla kurabilmelerine destek olmak amaçlanmaktadır.

&
 

Paylaşın