11 Mayıs 2018

Bahçeşehir Koleji “Geleceğin Kampüsü”nü Nakkaştepe’de Açıyor

Eğitim sektöründe geleceğin dinamiklerini inşa eden Bahçeşehir Koleji, Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü ile Türkiye’yi “Future Campus” temasıyla tanıştırıyor.  Lise eğitiminin üniversite kampüs olanaklarıyla buluştuğu Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nde öğrencilere;  dünyanın sayılı üniversitelerinde bulunan “drone” ve “sanal gerçeklik” laboratuvarlarıyla çağın ötesinde eğitim imkanı sunuluyor.  Yeni kampüsün akademik kadrosu ise, dünyanın en iyi öğretmenleri arasında yerini alan ünlü matematikçi Finlandiyalı Maarit Rossi ile güçleniyor.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının yarım asırlık tecrübesinden güç alan Bahçeşehir Koleji, geleceğin eğitim ortamlarını sunduğu Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü ile öğrencilerine çağın ötesinde bir eğitimin kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bahçeşehir Koleji, “FutureCampus” temasına özel olarak hazırlanan laboratuvarlar ve sosyal alanlarla eğitim ortamlarında inovasyonu temsil ederek, eğitimin dinamiklerini ve alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor. 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılacak olan Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nün lansmanı BUEK Başkanı Enver Yücel ev sahipliğinde ve dünyaca ünlü Matematikçi ve eğitimci Maarit Rossi’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Dünyanın Sayılı Üniversitelerinde Bulunan Drone ve Sanal Gerçeklik Laboratuvarlarıyla Eğitim İmkanı”

Türkiye’de STEM eğitimin öncülüğünü yaparak eğitim sistemine ve müfredata örnek olan Bahçeşehir Kolejinin Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nde öğrenciler; robotik çalışmalarını Türkiye’nin en geniş “robotik laboratuvarı”nda gerçekleştirme olanağı bulacak. Öğrenciler ayrıca; kampüste bulunan “drone laboratuvarı”nda, derslerde aldıkları teorik eğitimleri pratiğe dönüştürme ve deneyimleme fırsatı bulacak. Branş derslerinde ise aktif olarak kullanabilecekleri tam donanımlı Sanal Gerçeklik (VR) laboratuvarında öğrenciler, ders dışındaki kulüp çalışmaları ve projeleri için de içerik üretme imkanı bulacaklar.

Enver Yücel: “ Burası dünyanın en iyi kampüslerinden biri olacak “

Lansman konuşmasında kampüs hakkında detaylı bilgi veren BUEK Başkanı Enver Yücel, Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nün dünyanın en iyi okullarından biri olacağını belirtti. Yücel: “Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak bu sene sektörde 50. yılımızı kutluyoruz. Bu başarımızı ise İzmir, Ankara ve İstanbul’da açacağımız 50. Yıl kampüslerimizi açarak taçlandıracağız. Dünyanın en iyi okullarının neredeyse tümünü yerinde, bizzat inceledim. Başarının anahtarı fiziksel koşullar, uygulanan müfredat ve bu müfredatı en iyi metotlarla öğrencilere sunan öğretmenler. Bunların sentezi dünya standartlarında başarıyı getirir. “Future Campus” temasıyla açacağımız bu kampüsümüzle dünyanın en iyi okullarından biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Enver Yücel: “ Öğrencilerin Hedefi Uzaya Nano Uydusu Atmak Olacak”

Konuşmasına devam eden Yücel: ”Türkiye’nin zenginleşmesinin tek yolu eğitimdir. Bütün dünya şimdinin değil, geleceğin eğitimine odaklanmış durumda. Biz de bu vizyonumuzla yolumuza devam ediyoruz. Öğrencilerimizi fabrikasyon bir eğitimle değil geleceğin eğitim anlayışıyla yetiştiriyoruz. Robotik takımımız başta olmak üzere, uluslararası yarışmalarda öğrencilerimizin birincilikleri de bunu kanıtlıyor. Bizler “yapacağız” demiyoruz, “yaptık” diyoruz. Eğitim sektöründe bir çok ilke imza attık. Akademik kadromuzu güçlendirmek için dünyanın en başarılı ülkesi olan Finlandiya’dan feyz alıyoruz. Oradan çok önemli isimler okulumuza akademik danışmanlık yapacak. Öğretmenlerimize ABD ve Finlandiya’da eğitimler aldıracağız.  Bu kampüste düşünen, sorgulayan, hayal eden ve başaran öğrenciler yetiştireceğiz. Burada eğitim alan öğrencilerin hedefi sadece sınavlarda başarı elde etmek değil; bu kampüsteki öğrencilerin hedefi uzaya nano uydusu fırlatmak, ülkesi için üretmek olacak” dedi.

“Bahçeşehir Koleji, Finlandiya  Eğitim Sisteminin Yaratıcılarından Maarit Rossi ile İş Birliği Yapacak”

Dünyaca ünlü matematikçi ve eğitimci Finlandiyalı Maarit Rossi, Bahçeşehir Koleji ile iş birliği yapacak. PISA sınavlarında yakaladığı başarı ile dünyanın rüya eğitim sistemi olarak nitelendirdiği Finlandiya müfredatının baş mimarlarından olan Maarit Rossi, deneyimlerini iş birliği yapacağı Bahçeşehir Koleji ile Türkiye’ye kazandıracak. Geçtiğimiz hafta Türkiye’ye gelen Maarit Rossi, Ankara, İzmir ve İstanbul’da Bahçeşehir Koleji kampüslerinde velilerle ve öğretmenlerle bir araya geldi. Velilere matematik eğitiminde yeni yaklaşımlar hakkında bilgilendirici sunumlar yapan Rossi, Bahçeşehir Koleji öğretmenleriyle birlikte de bir dizi workshop gerçekleştirdi.

“Future Campus İçerisinde Fen ve Teknoloji Lisesi de Yer Alıyor ”

Bahçeşehir Kolejinin Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen ve Teknoloji Lisesi’ni aynı kampüste buluşturduğu ilk kampüsü olacak Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü, “Future Campus” temasıyla üniversite kampüsü olanaklarını ortaöğretime taşıyor. Geniş ve doğayla iç içe bir alanda kurulan kampüs, laboratuvarları ve eğitim ortamlarıyla benzersiz bir eğitim ortamı sunarken, alanında bir çok ilki de içinde barındırıyor.

Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında ilk kampüsü İstanbul Bahçeşehir’de kurulan, yeni kampüslerle sayısı 8’i bulan ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında Türkiye genelinde 14 kampüse ulaşacak Fen ve Teknoloji Liseleri, Türkiye’de fen eğitimine getirdiği farklı bakış açısıyla öne çıkarken, yetiştirdiği gençlerle ülkenin geleceği için umut aşılıyor. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde, bu okullar için Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi iş birliğiyle oluşturulan, MEB onaylı özel müfredat uygulanıyor.  Üniversite standardında eğitim verilen Fen ve Teknoloji Liseleri’nde öğrenciler, giriş seviyesinde mühendislik dersleri alıyor ve bazı dersleri akademisyenlerden alıyor.  M.I.T, Stanford University, University Of Chicago gibi dünyanın sayılı üniversitelerinden kabul alan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri mezunları sonrasında kariyerlerine Amazon, Microsoft gibi dev markalarda başlıyor. 

“Eğitime Yön Veren Kampüs”

Bahçeşehir Koleji Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü; Sanal Gerçeklik (VR) Laboratuvarı, STEM+A Merkezi, Genetik Laboratuvarı, 3D Sanat Sokağı, Tasarım Laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Drone Laboratuvarı ve ayrıcalıklı sosyal alanlarıyla öğrencilerine çağın ötesinde bir eğitimin kapılarını açmaya hazırlanıyor.

&
 
 
 

Paylaşın